(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes-Benz M-Class (Nr 6743834)

Mercedes-Benz M-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz M-Class W164 (2005 - 2008) Crossover 5-Drzwiowy
Długość
478 cm
Szerokość
191 cm
Wysokość
181 cm
ok.
2315 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2315 kg
Dystans
548 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Lipsk

Od 26 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Chojnice

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.