(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz MB 100 (Nr 4636759)

Mercedes-Benz MB 100

Marka i model:

Mercedes-Benz MB 100

Waga w kg (łączna):

1500.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2016.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Bazylea-Miasto, Bazylea

29 sie 2019

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

1 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.