(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 14:48

Mercedes Benz ML (Nr 2417280)

Mercedes Benz ML

Marka i model:

Mercedes Benz ML

Waga w kg (łączna):

2360.00

Budżet zlecenia [zł]:

50000

Dystans: 728.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Mühldorf a.Inn, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sosnowiec, Polska

Termin elastyczny