MERCEDES BENZ ML 320 (Nr 6751504)

MERCEDES BENZ ML 320
Waga Sztuk:
MERCEDES BENZ ML 320
Długość
400 cm
2100 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2100 kg
Dystans 91 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Algeciras

Od 9 lis 2020 do 22 lis 2020

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik De Tanger طنجة, Tanger ⵟⴰⵏⵊⴰ طنجة

Od 12 lis 2020 do 25 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.