Mercedes-Benz ML 63 (Nr 7687380)

Mercedes-Benz ML 63
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz ML 63
Długość
482 cm
ok.
2310 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2310 kg
Dystans
1587 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zug, Zug

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

29 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.