Mercedes-Benz S-Class (Nr 6473429)

Mercedes-Benz S-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz S-Class W140/C140 (1991 - 1993) Sedan
Długość
521 cm
Szerokość
188 cm
Wysokość
149 cm
ok. 2190 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2190 kg
Dystans: 2768 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Region Murcji, Murcia

Od 27 sie 2020 do 3 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Kazimierz Biskupi

Od 12 wrz 2020 do 20 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.