Mercedes-Benz S-Class (Nr 6902327)

Mercedes-Benz S-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz S-Class W222/C217/A217 (2013 - 2017) Sedan 4-Türig
Długość
524 cm
Szerokość
189 cm
Wysokość
149 cm
ok.
2070 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2070 kg
Dystans
3948 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Od 7 cze 2021 do 21 cze 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Diyarbakır, Diyarbakir

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.