Mercedes-Benz S-Class (Nr 7507497)

Mercedes-Benz S-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz S-Class W140/C140 (1991 - 1993) Sedan
Długość
521 cm
Szerokość
188 cm
Wysokość
149 cm
ok.
2040 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2040 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, California, Rancho Santa Margarita

Od 1 mar 2021 do 15 mar 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Königswinter

Od 15 mar 2021 do 15 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.