Mercedes-Benz SL-Class (Nr 6401749)

Mercedes-Benz SL-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz SL-Class R129 [restyling] (1995 - 1998) Roadster
Długość
449 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
129 cm
ok. 2050 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2050 kg
Dystans: 2158 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Od 1 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Allensbach

Od 1 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.