(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz SL-Class (Nr 7605737)

Mercedes-Benz SL-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz SL-Class R129 (1989 - 1993) Roadster
Długość
449 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
129 cm
ok.
1910 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1910 kg
Dystans
279 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Liechtenstein, Schaan, Schaan

Od 5 kwi 2021 do 25 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bayern, Wörth

Od 5 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.