(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes benz sprinter (Nr 5258586)

Mercedes benz sprinter

Marka i model:

Mercedes Benz Sprinter

Waga w kg (łączna):

2000

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 638.00 km

Adres i termin nadania

Czechy, Praga, Praga

10 lis 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

10 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.