Mercedes Benz Sprinter (Nr 5658671)

Mercedes Benz Sprinter

Marka i model:

Mercedes Benz Sprinter, Camping Car, Year 2011, Size: Length x Width x Height in cm 595x214x285. Weight 3’500kg

Waga w kg (łączna):

3500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Tajlandia, Bangkok, Bangkok

30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Liguria, Genua

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.