Mercedes-Benz Viano (Nr 6431133)

Mercedes-Benz Viano
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz Viano W639 (2003 - 2010) Minivan
Długość
499 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
198 cm
ok. 2310 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2310 kg
Dystans: 812 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Vaud, Froideville

Od 17 sie 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Sant Celoni

Od 17 sie 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.