(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz Viano (Nr 6440885)

Mercedes-Benz Viano
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz Viano W639 (2003 - 2010) Minivan
Długość
499 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
198 cm
ok. 2310 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2310 kg
Dystans 1630 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Gandawa

Od 24 sie 2020 do 29 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Krasnopol

Od 1 wrz 2020 do 12 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.