(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes Benz Vito (Nr 6072086)

Marka i model:

Mercedes Benz Vito

Waga w kg (łączna):

2770

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2617.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Drezno

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Porto

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.