Mercedes-Benz Vito (Nr 6440835)

Mercedes-Benz Vito
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz Vito W447 (2014 - 2020) Tourer minivan 4-Puertas
Długość
514 cm
Szerokość
192 cm
Wysokość
191 cm
ok. 1850 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1850 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Almería

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Peru, Callao, Callao

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.