Mercedes-Benz Vito (Nr 6496831)

Mercedes-Benz Vito
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz Vito W639 (2003 - 2010) Minivan 4-Doors
Długość
474 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
187 cm
ok. 2160 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2160 kg
Dystans: 3457 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

Od 9 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 9 paź 2020 do 6 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się często, jak zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.