(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz Vito (Nr 7574621)

Mercedes-Benz Vito
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz Vito W639 (2003 - 2010) Minivan 4-Drzwiowy
Długość
474 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
187 cm
ok.
2002 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2002 kg
Dystans
1643 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Myszków

Od 19 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

Od 26 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.