Mercedes-Benz Vito (Nr 7638760)

Mercedes-Benz Vito
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz Vito W447 (2014 - 2020) Tourer minivan 4-Doors
Długość
514 cm
Szerokość
192 cm
Wysokość
191 cm
ok.
1805 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1805 kg
Dystans
1856 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

Od 26 lip 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Porto

Od 26 lip 2021 do 31 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, jak nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.