(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz w115 (Nr 5291018)

Marka i model:

Mercedes w115

Waga w kg (łączna):

1360

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2506.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Wuppertal

13 lut 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Stambuł, İstanbul

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.