(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes benz w123 (Nr 5723362)

Mercedes benz w123

Marka i model:

Mercedes w123 240d

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 248.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Korsyka, Bastia

Od 28 sty 2020 do 9 lut 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Nicea

16 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.