(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes BMW i inne (Nr 4909998)

Mercedes BMW i inne

Marka i model:

Bmw mercedes

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

6

Dystans: 1641.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater London, Londyn

31 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

14 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.