(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-04-18 09:14

MERCEDES C (Nr 2599220)

MERCEDES C

Marka i model:

Mercedes c

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 816.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Bremerhaven, Niemcy

Od 19 kwi 2018 do 20 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Bydgoszcz, Polska

Termin elastyczny