(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes C cabrio (Nr 5716871)

Mercedes C cabrio

Marka i model:

Mercedes C cabrio

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1187.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Midi-Pireneje, Castelnau-D'estrétefonds

Od 10 lut 2020 do 14 lut 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Oberhausen

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.