Mercedes C-Class with rooftop tent and 2 bikes on the back (Nr 5662643)

Marka i model:

mercedes c 200

Waga w kg (łączna):

1700.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2562.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 9 kwi 2020 do 13 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Faro District, Faro

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.