(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes C klasa (Nr 4747880)

Mercedes C klasa

Marka i model:

Mercedes C klasa

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1320.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Liguria, Arenzano

Od 19 lip 2019 do 4 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 19 lip 2019 do 25 sie 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.