(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes C klasa (Nr 5512030)

Mercedes C klasa

Marka i model:

Mercedes C klasa

Waga w kg (łączna):

1460

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 453.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Kacprówek

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Zblewo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.