Mercedes c klass (Nr 6085427)

Mercedes c klass

Marka i model:

Mercedes c klass

Waga w kg (łączna):

1655

Budżet zlecenia [€]:

16000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3382.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 2 wrz 2020 do 9 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Maroko, Préfecture D'arrondissements De Casablanca-Anfa عمالة مقاطعات الدار البيضاء أنفا, Casablanca ⵜⵉⴳⵎⵉ ⵜⵓⵎⵍⵉⵍⵜ الدار البيضاء

Od 9 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.