(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes C Klasse (Nr 4932442)

Mercedes C Klasse

Marka i model:

Mercedes C 220

Waga w kg (łączna):

2200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2685.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 15 lip 2020 do 17 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.