(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes C kombi (Nr 2484744)

Marka i model:

Mercedes C klasa kombi

Waga w kg (łączna):

1650

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1839.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Wadowice

Od 17 mar 2018 do 1 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Birmingham

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.