(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

mercedes C180 kombi (Nr 5700575)

Marka i model:

mercedes C180 kombi

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1204.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Bräunlingen

10 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Tymbark

14 sty 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.