(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes C220 (Nr 4674592)

Mercedes C220

Marka i model:

Mercedes C220

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2703.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 12 sie 2019 do 16 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 19 sie 2019 do 24 sie 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.