(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes C350 Coupe (Nr 4884606)

Marka i model:

Mercedes C350 Coupe

Waga w kg (łączna):

1540

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2354.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 12 sie 2019 do 16 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.