(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 13:14

Mercedes CLA (Nr 2755244)

Mercedes CLA

Marka i model:

Mercedes CLA

Waga w kg (łączna):

14000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1109.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Milano, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Es, Hiszpania

Termin elastyczny