(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes cla 200 d (Nr 4741428)

Mercedes cla 200 d

Marka i model:

Mercedes

Waga w kg (łączna):

3000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

1 lis 2019

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Antioquia, Medellín

Od 30 lis 2019 do 19 gru 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.