(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes clase A (Nr 5251666)

Mercedes clase A

Marka i model:

Mercedes clase a

Waga w kg (łączna):

1370

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 16 gru 2019 do 16 sty 2020

Adres i termin dostawy

Chile, Vii Región Del Maule, Talca

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.