(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes clase c (Nr 5913568)

Mercedes clase c

Marka i model:

Mercedes clase C

Waga w kg (łączna):

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1913.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Od 7 gru 2020 do 10 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Kordoba

Od 13 gru 2020 do 15 gru 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.