(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 17:14

mercedes clase s (Nr 2750688)

mercedes clase s

Marka i model:

mercedes clase s

Waga w kg (łączna):

1925.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 115.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Lugo, Hiszpania

Od 28 maj 2018 do 1 cze 2018

Adres i termin dostawy

Santiago de Compostela, Hiszpania

Od 29 maj 2018 do 2 cze 2018