(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-19 17:02

Mercedes classe c220

(Nr 2165049)

Marka i model:

Mercedes classe c220

Waga w kg (łączna):

2500.00

Dystans: 1244.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Vicenza, 36100, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Busko-Zdrój, 28-100, Polska

Termin elastyczny