(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-18 18:59

Mercedes clk

(Nr 2163762)
Mercedes clk

Marka i model:

Mercedes clk

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1379.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Wersal, 78000, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Nysa, Polska

Termin elastyczny