Mercedes CLK (Nr 5998574)

Mercedes CLK

Marka i model:

Mercedes CLK 320

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2085.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Drezno

28 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Walencja

12 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.