(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes CLS (Nr 3617741)

Marka i model:

Mercedes CLS

Waga w kg (łączna):

2000

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2002.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Midlands, Walsall

Od 9 gru 2018 do 10 gru 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Jasło

Od 13 gru 2018 do 14 gru 2018


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.