mercedes E (Nr 6060977)

mercedes E

Marka i model:

mercedes E

Waga w kg (łączna):

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3137.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Sztokholm, Sztokholm

Od 12 maj 2020 do 20 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.