Mercedes e klasa (Nr 6036536)

Marka i model:

Mercedes e klasa

Waga w kg (łączna):

2020

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1178.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Gliwice

6 cze 2020

Adres i termin dostawy

Belgia, Vlaanderen, Beveren

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.