(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

mercedes e klasse sedan 2000 (Nr 5340286)

Marka i model:

mercedes e klase sedan

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1455.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Nord-Trøndelag, Stjørdal

28 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Czaplinek

16 gru 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.