(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes E200 (Nr 5203842)

Mercedes E200

Marka i model:

Mercedes E200

Waga w kg (łączna):

3500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2506.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Wuppertal

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Turcja, Stambuł, İstanbul

30 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.