Mercedes E200 (Nr 6181464)

Mercedes E200

Marka i model:

Mercedes E 200 Kombi

Waga w kg (łączna):

1900

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2035.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Torrevieja

Od 6 sie 2020 do 7 sie 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Lichtenfels

Od 10 sie 2020 do 12 sie 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.