(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 16:50

Mercedes E220 (Nr 2746212)

Mercedes E220

Marka i model:

Mercedes e220

Waga w kg (łączna):

1700.00

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1829.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Węgrów, 07-100, Polska

Od 25 maj 2018 do 31 maj 2018

Adres i termin dostawy

Oksford, Wielka Brytania

Od 29 maj 2018 do 7 cze 2018