(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes G (Nr 4900090)

Marka i model:

Mercedes G

Waga w kg (łączna):

2500.00

Budżet zlecenia [zł]:

2200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1621.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 15 sie 2019 do 25 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 16 sie 2019 do 8 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.