Mercedes G (Nr 5982501)

Marka i model:

Mercedes G-Modell mit Dachträger - ca. 240 cm hoch

Waga w kg (łączna):

2900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1693.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Rhede

24 sie 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Apulia, Foggia

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.